Projekt Ilica: Q'ART bavi se transformacijom napuštenih javnih prostora u središtu Zagreba, odnosno u njegovoj glavnoj ulici Ilici. Cilj je dugoročno promijeniti urbano iskustvo kroz društveno djelovanje umjetnika, udruga, sveučilišta, obrta i građana unutar zajednice. 18.5.—25.5. 2018.

Projekt Ilica: Q'ART bavi se transformacijom napuštenih javnih prostora u središtu Zagreba, odnosno u njegovoj glavnoj ulici Ilici. Cilj je dugoročno promijeniti urbano iskustvo kroz društveno djelovanje umjetnika, udruga, sveučilišta, obrta i građana unutar zajednice. 18.5.—25.5. 2018.

Početna stranica » Lokacije

Ilice 1 do Ilice 152


IZLOŽBA – Umjetnost u zajednici // Urban toys // Napušteni prostori rada // Prostor kao poruka
Galerija Ilica

Od Ilice 1 do Ilice 152
Autori: ALU, Aleksandar Battista Ilić i Ivana Nikolić Popović
18. 5. – 18. 6. 2018.

Ilice 1 do Ilice 152


IZLOŽBA – Umjetnost u zajednici // Urban toys // Napušteni prostori rada // Prostor kao poruka
Galerija Ilica
Od Ilice 1 do Ilice 152
Autori: ALU, Aleksandar Battista Ilić i Ivana Nikolić Popović
18. 5. – 18. 6. 2018.

Ilica 8


IZVEDBA – Kreitmeyer/Pregrad: Tamo vani, ovdje unutra
ILICA 8/KUPALIŠTE DIANA
22. 5. 2018. 19.30 sati


IZVEDBA – Projekt TASK: P.Pautan/Alumni ADU
ILICA 8/KUPALIŠTE DIANA
ADU: Osvrtask
23. 5. 2018. 21.00 sati


IZVEDBA – Projekt TASK: studenti Umjetničke akademije iz Osijeka
ILICA 8/KUPALIŠTE DIANA
Radni naslov: Puna vreća Taskova
24. 5. 2018. 21.00 sati

Ilica 10


PREDSTAVA – TEK PRISTIŽE FEMINISTIČKI PORNOPEJZAŽ
Queer Zagreb Sezona 2018
18. 5. 2018. 20.00 sati


PREDSTAVA – BAJKE U DRAGU
Queer Zagreb Sezona 2018
19. 5. 2018. 11.00 sati


PREDSTAVA – PREKARNOST
Queer Zagreb Sezona 2018
19. 5. 2018. 20.00 sati


PREDSTAVA – NATJECANJE U LJEPOTI
Queer Zagreb Sezona 2018
19. 5. 2018. 21.00 sati


PREDSTAVA – PERSONAS
Liberdance
21. 5. i 22.5. 2018. 20.00 sati


PREDSTAVA – NEDOSTUPNO
24. 5. 2018. 20.00 sati


PREDSTAVA – ROOM N*7
25. 5. 2018. 20.00 sati

Ilica 37


IZLOŽBA // GALERIJA KAMBA
Valerija Jakuš
Ambijentalna instalacija Prokrastinacije
18. 5. 2018. 19.00 – 22.00 sati

Ilica 53


FILM // Moj život kao Tikvica
Claude Barras / Švicarska, Francuska / 2016. / 66’ / 7+
Dječji program
19. 5. 2018. 18.00 – 19.10 sati


FILM // Kvadrat
Ruben Östlund / Švedska, Njemačka, Francuska, Danska / 2017. / 151’+
Filmski program za odrasle
19. 5. 2018. 20.30 – 22.00 sati


FILM // Oči u oči
Joachim Dollhopf, Evi Goldbrunner / Njemačka / 2016. / 100’ / 8+
Dječji program
20. 5. 2018. 18.00 – 19.00 sati


FILM // Najsretniji dan u životu Ollija Makija
Juho Kuosmanen / Finska, Njemačka, Švedska / 2016. / 92’
Filmski program za odrasle
20. 5. 2018. 20.30 – 22.00 sati


FILM // Professor Baltazar
Zagreb film / Hrvatska /1968. / 45’ / 8+
Dječji program
21. 5. 2018. 18.00 – 19.00 sati


FILM // Projekt: Zajedno
Sólveig Anspach, Jean-Luc Gaget / Francuska, Island / 2016. / 83
Filmski program za odrasle
21. 5. 2018. 20.30 – 22.00 sati


FILM // Professor Baltazar
Zagreb film / Hrvatska /1968. / 45’ / 8+
Dječji program
22. 5. 2018. 18.00 – 19.00 sati


FILM // Isabellino sunce
Claire Denis / Francuska / 2017. / 94’
Filmski program za odrasle
22. 5. 2018. 20.30 – 22.00 sati


PREDSTAVA // Vuk koji je ispao iz knjige
Natalija Pećina, Kazalište Lutonjica
Dječji program
23. 5. 2018. 18.00 – 18.45 sati


FILM // Novi klinac
Rudi Rosenberg / Francuska / 2015. / 80’
Filmski program za odrasle
23. 5. 2018. 20.30 – 22.00 sati


FILM // Professor Baltazar
Zagreb film / Hrvatska /1968. / 45’ / 8+
Dječji program
24. 5. 2018. 18.00 – 18.45 sati


FILM // Kućna njega
Slávek Horák / Češka Republika, Slovačka / 2015. / 92’
Filmski program za odrasle
24. 5. 2018. 20.30 – 22.00 sati


FILM // Professor Baltazar
Zagreb film / Hrvatska /1968. / 45’ / 8+
Dječji program
25. 5. 2018. 18.00 – 18.45 sati


FILM // Feniks
Christian Petzold / Njemačka / 2014. / 98’
Filmski program za odrasle
25. 5. 2018. 20.30 – 22.00 sati

Ilica 54


RADIONICA I IZVEDBA – Tijelo prostora – prostor tijela
Mentorica: Josipa Bubaš
Izvode: Isidora Todorić, Katrin Radovani, Nikolina Butorac, Ivana Ognjanović, Mia Kevo
Vikendom: od 11 do 17 sati
Otvoreni sat : 16 -17 h
Radnim danom: od 18 do 22 sati
Otvoreni sat: 21 -22 h
19. – 22. 5. 2018.


IZLOŽBA – KNAP – kustoska platforma
23. – 25. 5. 2018.


IZLOŽBA – Otvorenje izložbe Akupunktura grada
Autori izložbe: Kristina Careva, Rene Lisac
Promišljanje grada očima studenata/ice arhitekture
20. 5. 2018. 19.00 sati

Ilica 69


IZLOŽBA – UPUH/PULS program: Futur II: izložbeno interaktivni postav
Radnim danom i vikendom: od 12 do 19 sati
21. – 25. 5. 2018.


RADIONICA – KREATIVNA SUBOTA U DVORIŠTU ILICE 69
Ukrašavanje slamnatih šešira sa La Bestiama
19. 5. 2018. 11.00 – 14.00 sati

Izrada keramičkih broševa sa Dianom i Mašom
19. 5. 2018. 14.00 – 17.00 sati


IZVEDBA – NDA CRO: TALK TALK ROULETTE: Festivalska groznica
19. 5. 2018. 17.00 – 18.00 sati


PANEL – STREETFORMA
20. 5. 2018. 12.00 – 14.00 sati


IZVEDBA – Dvorišni Jam! – sofa jammings
UPUH/PULS
21. 5. 2018. 17.00 sati


RADIONICA – Pulsiranje
UPUH/PULS
22. 5. 2018. 17.00 sati


RAZGOVOR – U kakvom sistemu na(ne)staje umjetnost danas?
UPUH/PULS
23. 5. 2018. 17.00 sati


RADIONICA – Autonomija plesu 007-017
UPUH/PULS
24. 5. 2018. 17.00 sati


RAZGOVOR – Vođena tura kroz postav Futura II
UPUH/PULS
25. 5. 2018. 17.00 sati


DODJELA NAGRADA – Scena Nagrađuje! – godišnja nagrada strukovnih udruga suvremenog plesa RH
UPUH/PULS
25. 5. 2018. 21.00 sati

Ilica 85


Projekcija filma i razgovor s umjetnicima // AKADEMIJA LIKOVNIH UMJETNOSTI (mala predavaonica)
Alexandra Guffroy i Ronan Querrec
Projekcija filma Je ne suis pas superstitieuse mais je crois aux signes
Prezentacija razvoja projekta Tàvros
Program je na engleskom
18. 5. 2018. 14.00 – 16.00 sati


EVENT // Fruhstuck & Kava tava
DORUČAK I DJ
19. 5. 2018. 10.00 – 18.00 sati


EVENT // COCKTAIL WEEK ZAGREB
Harry Gustavson Trio live
Jazz DJ glazba
19. 5. 2018. 21.00 – 23.00 sati


EVENT // Dharma Way yoga centar
Tjelovježba
20. 5. 2018. 17.00 – 18.15 sati


GLAZBA // Jazz glazba uz koktele
Sonic Dyptich // Borko Rupena, Ivan Kapec
20. 5. 2018. 21.00 – 23.00 sati


JOGA // Dharma Way yoga centar
Tjelovježba
21. 5. 2018. 17.00 – 18.15 sati


GLAZBA // Jazz glazba uz koktele
Valerija Nikolovska, Viktor Lipić, Zvonimir Šestak, Adrijano Bernardić
21. 5. 2018. 21.00 – 23.00 sati


JOGA // OM yoga
Tjelovježba
22. 5. 2018. 17.00 – 18.15 sati


JOGA // OM yoga
Tjelovježba
23. 5. 2018. 17.00 – 18.15 sati


GLAZBA // Jazz glazba uz koktele
Lela Kaplović
22. 5. 2018. 21.00 – 23.00 sati


GLAZBA // Indijski kulturni centar
Tjelovježba
24. 5. 2018. 17.00 – 18.15 sati


GLAZBA // Jazz glazba uz koktele
Kaplovic trio // Lela Kaplowitz, Joe Kaplowitz, Bruna Matić
23. 5. 2018. 21.00 – 23.00 sati


GLAZBA // Jazz glazba uz koktele
Back is black je zagrebački band predvođen pjevačicom Ninom Kovačević s kojom sviraju Robert Vrbančić na basu, Davor Doležal na gitari, Milo Stavros na bubnju i Nikola Šantek na klaviru.
Glazba koju izvode je fuzija jazz glazbe sa hip hop primjesama te rade na autorskom materijalu.
24. 5. 2018. 20.10 – 23.00 sati


GLAZBA // Jnana joga studio
Tjelovježba
25. 5. 2018. 17.00 – 18.15 sati


GLAZBA // Jazz orkestar HRT-a
1. Big Dipper (Thad Jones)
2. Queen Bee (Sammy Nestico)
3. Basie Straight Ahead (Sammy Nestico)
4. All Of Me
5. A String Of Pearls (arr. Bob Lowden)
6. Shiny Stockings (Frank Foster/S. Nestico)

1. Sing Sing Sing (L. Prima/J. Mundy)
2. Moten Swing (arr. Sammy Nestico)
3. One O’Clock Jump (C. Basie)
4. Polkadots And Moonbeams (arr. Barduhn)
5. Switch In Time (Sammy Nestico)
6. One More Time (Robert Bachner)
25. 5. 2018. 20.00 sati

Ilica 87


IZLOŽBA – Odrazite se održivo
Elia Friganović (pod mentorstvom Ane Mušćet) izlog, Barbara Blasin Gradska rubrika, izložba fotografija; Vanja Babić, instalacija Jason Mulhausen, instalacija
18. – 25. 5. 2018.


RAZMJENA KNJIGA // DONESI – ODNESI
Vikendom: od 10 do 20 sati
Radnim danom: od 15 do 20 sati
19. – 25. 5. 2018.


SKUPLJANJE KNJIGA ZA ŽENE I DJECU ŽRTVE NASILJA – HUMANITARNA AKCIJA
Zajednički provode: Rotaract Club Zagreb 1242 i Knjižni blok
24. – 25. 5. 2018.


RAZGOVOR – KAVA I KNJIGA: Kako sam napravila svoju prvu slikovnicu?
Noa Geras (ALU)
Dječji program
19. 5. 2018. 12.00 sati


RADIONICA za izradu bookmarka
Voditelji: Noa Geras i Petar Vranjković, studenti ALU
Dječji program
19. 5. 2018. 16.00 sati


RADIONICA – Kako se tiskaju knjige?
Voditelj: Tomislav Delorco
Dječji program
19. 5. 2018. 17.00 sati


NATJECANJE – Čitajmo naglas (mini natjecanje u čitanju naglas)
Voditeljica: Snježana Berak, predsjednica Hrvatskog čitateljskog društva
Dječji program
19. 5. 2018. 18.00 sati


PREDAVANJE – Šezdesete u Zagrebu
Ivo Goldstein
19. 5. 2018. 19.00 sati


RAZGOVOR – 30 godina Modernih vremena – Knjižare i knjižari 80-tih, nove tendencije
Sudjeluju: Nenad Bartolčić, Nives Tomašević, Saša Drach
19. 5. 2018. 20.00 sati


IZVEDBA – PEEP SHOW – PLESNI CENTAR TALA
20. 5. 2018. 14.00 sati


RADIONICA – Priče iz kofera
Sudjeluje: Gordana Lukačić
(radionica i pričaonica za djecu)
20. 5. 2018. 16.00 sati


RADIONICA – Igračke od papira
Sudjeluju: Gordana Lukačić, Iva Čukelj (ALU)
Radionica izrade svemirskih vozila, šalica za čaj i čajnika od papirnatog materijala.
Dječji program
20. 5. 2018. 17.00 sati


RADIONICA – Knjige su zakon: Tom Gates
Sudjeluju: Vanja Jajić, Emica Kalogjera (Školska knjiga)
Dječji program
20. 5. 2018. 18.00 sati


RAZGOVOR – TKO ČITA? – Program javnog čitanja autora i autorica rođenih nakon 1980. godine
Sudjeluju: Sven Popović, Andrija Škare i Darko Šeparović
20. 5. 2018. 19.00 sati


PiČi – Piši i čitaj na otvorenom satu radionice kreativnog pisanja!

Uz motivacijske vježbe pisanja, čitat ćemo tekstove sudionika, razgovarati o pisanju i kreativnom procesu rada na tekstu.
Voditeljica: Sanja Vučković
Organiziraju: Knjižnica Vladimira Nazora i CeKaPe (Centar za kreativno pisanje)
21. 5. 2018. 18.00 sati


RAZGOVOR – Književna kritičarka preporučuje: Kako izabrati dobru knjigu za čitanje?
Sudjeluje: Jagna Pogačnik, književna kritičarka, urednica i prevoditeljica
21. 5. 2018. 19.30 sati


PANEL – Prijedlozi novih kulturnih politika za poboljšanje statusa knjige
Sudjeluju: Zajednica nakladnika i knjižara i KB
Sudjeluju: Nenad Bartolčić, Slavko Kozina, Mišo Nejašmić
22. 5. 2018. 16.00 sati


Čitamo i pišemo s piscem. Čitam da bih pisao – pišem za bih čitao.
Sudjeluju: Maja Zrnčić (koordinatorica Nacionalne strategije za poticanje čitanja), Miroslav Mićanović i Zoran Ferić (književnici)
Zašto je čitanje važno? (radionica i razgovor za srednjoškolce)
22. 5. 2018. 17.30 sati


RAZGOVOR S AUTOROM – Gostuje: Zoran Roško, dobitnik ovogodišnje nagrade J.P. Kamov za roman “Minus Sapiens” (Naklada OceanMore, 2017)
Razgovor vodi: Neven Vulić (urednik/Oceanmore)
22. 5. 2018. 19.00 sati


RAZGOVOR – Prevoditeljski maraton – Čitanje najboljih prijevoda iz prošle godine
Društvo hrvatskih književnih prevoditelja
22. 5. 2018. 20.00 sati


TRIBINA – NA DJECI JEZIK OSTAJE
Sudjeluju: Lara Holbling Matković i Anda Bukvić, a moderirat će Petra Mrduljaš
23. 5. 2018. 18.00 sati


RAZGOVOR – Urednica predstavlja: Elena Ferrante (razgovor o autorici i knjizi)
Sudjeluju: Adriana Piteša, urednica (Profil) i Ana Badurina, prevoditeljica
23. 5. 2018. 19.00 sati


IZVEDBA – Odvalimo se poezijom
Sudjeluju: Sanja Baković, Branko Čegec, Ana Martina Bakić, Ives Buljan, Suzana Kos,
Natalija Mihelin, Selma Sarajlić Kanazir
23. 5. 2018. 20.00 sati


RAZGOVOR – Book club/Književni klub: Kava, keksići i razgovor o knjizi i TV seriji Sluškinjina priča (Margaret Atwood)
Voditeljica: Vanja Kulaš, književna kritičarka
24. 5. 2018. 17.00 sati


Pričam ti priču (radionica za djecu) – omiljene Planetopijine slikovnice
Zen panda, Vuk koji je ispao iz knjige, Plavetni kit, Medo koji voli grliti, Čarobne svjetiljke – samo su neke od dobro poznatih i rado čitanih Planetopijinih slikovnica koje će Vlasta i Nataša čitati djeci.
24. 5. 2018. 18.00 sati


RADIONICA – Planetopija
Dječji program
24. 5. 2018. 17.00 sati


RAZGOVOR – Pročitaj….ono što želiš!
Voditeljica: Petra Miočić, blogerica (Pročitaj.to) i književna kritičarka
25. 5. 2018. 19.00 sati


RAZGOVOR – Samoizdavaštvo i brendiranje svog autorskog rada
Voditeljica: Lea Brezar, poduzetnica i spisateljica
24. 5. 2018. 19.00 sati


RAZGOVOR – Zaboravljeni zagrebački knjižari i knjižare – Hartman, Kugli i Ćelap
Sudjeluju: Čedomir Višnjić, Dubravka Petek, Sanja P. Goldstein
25. 5. 2018. 20.00 sati

Ilica 116a


INFO-PULT
Vikendom: od 9.00 do 20.00 sati
Radnim danom: od 8.00 do 22.00 sati
18. – 25. 5. 2018.


radio808.com
Vikendom: od 9.05 do 23.55 sati
Radnim danom: od 9.05 do 23.55 sati
18. – 25. 5. 2018.

Ilica 124


IZLOŽBA – Akupunktura grada
Autori: Kristina Careva, Rene Lisac
18. – 25. 5. 2018.


IZLOŽBA – Promišljanje grada očima studeta/ice arhitekture
Autori: Sanja Gašparović i Ana Sopina
18. – 25. 5. 2018.


Kreativna radionica 3D olovke
Voditelj: Roberto Vdović (FabLab)
Radnim danom i vikendom: od 14 do 16 sati
19. – 25. 5. 2018.


Kreativne radionice digitalne proizvodnje
Voditelj: Roberto Vdović (FabLab)
Radnim danom i vikendom: od 17 do 19 sati
19. – 25. 5. 2018.


IZLOŽBA – The Possibility of a Dream, Too Many Men, an Island, trokanalna instalacija
Prof. Philippe Terrier – Hermann
23. – 25. 5. 2018.


PREDAVANJE – Koncept Noćni gradonačelnik
Ella Overkleeft
Predavanje je na engleskom
18. 5. 2018. 18.00 – 19.30 sati


IZLOŽBA – Otvorenje izložbe Akupunktura grada
Autori izložbe: Kristina Careva, Rene Lisac
Promišljanje grada očima studenata/ice arhitekture
22. 5. 2018. 17.00 – 19.00 sati


RAZGOVOR I PROJEKCIJA – I am not superstitious but I believe in signs + projekcija filma Je ne suis pas superstitieuse mais je crois aux signes
Sudjeluje: Stephanie Jamet
22. 5. 2018. 19.00 – 20.30 sati


RAZGOVOR I PROJEKCIJA – Projekcija filma The Possibility of a Dream, Too Many Men, an Island i razgovor s umjetnikom nakon projekcije
Sudjeluje: Philippe Terrier-Hermann
23. 5. 2018. 19.30 – 21.00 sati

Rokov perivoj


GLAZBA // kapelica Sv. Roka
Nikola Šantek, klavijature, Robert Vrbančić, bas, Milo Stavros, bubnjevi, Davor Doležal, gitara, Nina Kovačević, vokal
Back is Black
Jazz glazba
18. 5. 2018. 19.30 – 20.30 sati


EVENT // Otvorenje PLATFORME HR i obilježavanje 30 godina rada Tamare Curić
Glazba i ples
19. 5. 2018. 12.00 – 15.00 sati


JOGA // Dharma Way yoga centar
Tjelovježba
20. 5. 2018. 10.00 – 11.15 sati


GLAZBA // Divna Šimatović& Ivan Šimatović, gitare
J. S. Bach, N. Paganini, M. Ponce, J. Duarte, S. Myers, F. Sor
Klasični glazbeni program
20. 5. 2018. 18.00 – 18.50 sati


JOGA // Dharma Way yoga centar
Tjelovježba
21. 5. 2018. 10.00 – 11.15 sati


GLAZBA // Papandopulo kvartet (Nikola Fabijanic, Gordan Tudor, Tomislav Zuzaki, Goran Jurkovic)
Klasični glazbeni program
21. 5. 2018. 18.00 – 18.45 sati


JOGA // OM yoga
Tjelovježba
22. 5. 2018. 9.00 – 10.15 sati


GLAZBA // Street Art show
ART PARK
Graffiti uz klasiku
22. 5. 2018. 18.00 – 20.00 sati


JOGA // OM yoga
Tjelovježba
23. 5. 2018. 9.00 – 10.15 sati


GLAZBA // Bruno Philipp & AbdulAziz-Hussein, klarineti
Gioacchino Rossini, Louis Cahuzac, Béla Kovács, Ante Grgin, Francis Poulen
Klasični glazbeni program
23. 5. 2018. 18.00 – 18.45 sati


JOGA // OM yoga
Tjelovježba
24. 5. 2018. 9.00 – 10.15 sati


GLAZBA // Trio Evocacion (LovroPeretić, IvanŠimatović, Luka Lovreković –gitare)
Johann Sebastian Bach, Marco Aurelio Zani deFerranti, Maurice Ravel, Manuel de Falla, Astor Piazzolla
Klasični glazbeni program
24. 5. 2018. 18.00 – 18.45 sati


JOGA // Jnana joga studio
Tjelovježba
25. 5. 2018. 9.00 – 10.15 sati


GLAZBA // Abdul-Aziz Hussein, clarinet & Valentina Čanžar, klarinet
M. Weinberg, R. Schumann, C. Debussy, M. & F. Jeanjean
Klasični glazbeni program
25. 5. 2018. 18.00 – 18.45 sati

Britanski trg


GASTRO
Sandra Rončević – O slanom i slatkom
Glazba: DJ Yakka
Prodaja i prezentacija OPG proizvoda
Gastro glazbeni program
19. 5. 2018. 17.00 – 21.00 sati


GASTRO
Jelena Markota- Cooking with the cat
Glazba: DJ Yakka
Prodaja i prezentacija OPG proizvoda
Gastro glazbeni program
20. 5. 2018. 17.00 – 21.00 sati


GASTRO
Mile Butorac – Hungry Mile
Glazba: DJ Toxic
Prodaja i prezentacija OPG proizvoda
Gastro glazbeni program
21. 5. 2018. 17.00 – 21.00 sati


GASTRO
Darko Kontin – Darkova web kuharica
Glazba: DJ Tom Bug
Prodaja i prezentacija OPG proizvoda
Gastro glazbeni program
22. 5. 2018. 17.00 – 21.00 sati


GASTRO
Vedran Bošković – Začinjeno s ljubavlju
Glazba: DJ Fabijan Mateša
Prodaja i prezentacija OPG proizvoda
Gastro glazbeni program
23. 5. 2018. 17.00 – 21.00 sati


GASTRO (OTKAZANO)
Mateja Krvarić – Uvijek gladna
Glazba: DJ Xed
Prodaja i prezentacija OPG proizvoda
Gastro glazbeni program
24. 5. 2018. 17.00 – 21.00 sati


GASTRO
Tanja Pastuović Klaić – Cookam i guštam
Glazba: DJ Ana Antonova
Vinoljupci predstavljaju vrhunska hrvatska vina
Prodaja i prezentacija OPG proizvoda
Gastro glazbeni program
25. 5. 2018. 17.00 – 21.00 sati

Art Park


ART PARK – EVENT I FILM // Pedalafest
LES TRIPLETTES DE BELLEVILLE
Glazba i film
25. 5. 2018. 18.00 – 22.00 sati