Projekt Ilica: Q'ART bavi se transformacijom napuštenih javnih prostora u središtu Zagreba, odnosno u njegovoj glavnoj ulici Ilici. Cilj je dugoročno promijeniti urbano iskustvo kroz društveno djelovanje umjetnika, udruga, sveučilišta, obrta i građana unutar zajednice. 18.5.—25.5. 2018.

Projekt Ilica: Q'ART bavi se transformacijom napuštenih javnih prostora u središtu Zagreba, odnosno u njegovoj glavnoj ulici Ilici. Cilj je dugoročno promijeniti urbano iskustvo kroz društveno djelovanje umjetnika, udruga, sveučilišta, obrta i građana unutar zajednice. 18.5.—25.5. 2018.

Početna stranica » program
Picture

Petak 18.5.

Ilica 116 (Krzno Goga) - INFO-PULT

Vikendom: od 9.00 do 20.00 sati
Radnim danom: od 9.00 do 22.00 sati

Ilica 116 a - RADIO 808

Vikendom: od 9.05 do 23.55 sati
Radnim danom: od 9.05 do 23.55 sati

Ilica 124 - IZLOŽBA - Akupunktura grada

Autori: Kristina Careva, Rene Lisac

Ilica 124 - IZLOŽBA - Promišljanje grada očima studeta/ice arhitekture

Autori: Sanja Gašparović i Ana Sopina

Ilica 87 - IZLOŽBA // Instalacija

Elia Friganović (pod mentorstvom Ane Mušćet) izlog, Barbara Blasin Gradska rubrika, izložba fotografija; Vanja Babić, instalacija Jason Mulhausen, instalacija

Od Ilice 1 do Ilice 152 - IZLOŽBA

Galerija Ilica
Autori: ALU, Aleksandar Battista Ilić i Ivana Nikolić Popović
Umjetnost u zajednici // Urban toys // Napušteni prostori rada // Prostor kao poruka

ILICA 85 – PROJEKCIJA FILMA I RAZGOVOR S UMJETNICIMA - AKADEMIJA LIKOVNIH UMJETNOSTI (mala predavaonica)

14.00 – 16.00 sati
Alexandra Guffroy i Ronan Querrec
Projekcija filma Je ne suis pas superstitieuse mais je crois aux signes Prezentacija razvoja projekta Tàvros
Program je na engleskom

ILICA 37 - IZLOŽBA // GALERIJA KAMBA

19.00 - 22.00 sati
Valerija Jakuš
Ambijentalna instalacija Prokrastinacije

ILICA 124 – PREDAVANJE // Koncept Noćni gradonačelnik

18.00 – 19.30 sati
Ella Overkleeft
Predavanje je na engleskom

ROKOV PERIVOJ kapelica Sv. Roka - GLAZBA // Back is Black

19.30 – 20.30 sati
Nikola Šantek, klavijature + band
Jazz glazba

ILICA 10 - ZPC - PREDSTAVA // TEK PRISTIŽE FEMINISTIČKI PORNOPEJZAŽ

20.00 sati
Queer Zagreb Sezona 2018

AKADEMIJA LIKOVNIH UMJETNOSTI - EVENT // Cocktail week Zagreb

21.00 – 23.00 sati
Harry Gustavson Trio live
Jazz DJ glazba

Picture

Subota 19.5.

Ilica 116 (Krzno Goga) - INFO-PULT

Vikendom: od 9.00 do 20.00 sati
Radnim danom: od 9.00 do 22.00 sati

Ilica 116 a - RADIO 808

Vikendom: od 9.05 do 23.55 sati
Radnim danom: od 9.05 do 23.55 sati

Ilica 124 - IZLOŽBA - Akupunktura grada

Autori: Kristina Careva, Rene Lisac

Ilica 124 - IZLOŽBA - Promišljanje grada očima studeta/ice arhitekture

Autori: Sanja Gašparović i Ana Sopina

Ilica 87 - IZLOŽBA // Instalacija

Elia Friganović (pod mentorstvom Ane Mušćet) izlog, Barbara Blasin Gradska rubrika, izložba fotografija; Vanja Babić, instalacija Jason Mulhausen, instalacija

Od Ilice 1 do Ilice 152 - IZLOŽBA

Galerija Ilica
Autori: ALU, Aleksandar Battista Ilić i Ivana Nikolić Popović
Umjetnost u zajednici // Urban toys // Napušteni prostori rada // Prostor kao poruka

Ilica 87 - RAZMJENA KNJIGA // DONESI – ODNESI

Vikendom: od 10 do 20 sati
Radnim danom: od 15 do 20 sati

Ilica 124 - RADIONICA

Kreativna radionica 3D olovke
Voditelj: Roberto Vdović (FabLab)
Radnim danom i vikendom: od 14 do 16 sati

Ilica 124 - RADIONICA

Kreativne radionice digitalne proizvodnje
Voditelj: Roberto Vdović (FabLab)
Radnim danom i vikendom: od 17 do 19 sati

Ilica 54 - RADIONICA I IZVEDBA

Tijelo prostora – prostor tijela
Mentorica: Josipa Bubaš
Izvode: Isidora Todorić, Katrin Radovani, Nikolina Butorac, Ivana Ognjanović, Mia Kevo
Vikendom: od 11 do 17 sati
Otvoreni sat : 16 -17 h
Radnim danom: od 18 do 22 sati
Otvoreni sat: 21 -22 h

Ilica 85 ALU - EVENT // Fruhstuck & Kava tava

10.00 – 18.00 sati
DORUČAK I DJ
Gastro događanje

RADIONICA - KREATIVNA SUBOTA U DVORIŠTU ILICE 69

11.00 – 14.00 sati
Ukrašavanje slamnatih šešira sa La Bestiama

14.00 – 17.00 sati
Izrada keramičkih broševa sa Dianom i Mašom

ILICA 10 - ZPC - PREDSTAVA - BAJKE U DRAGU

11.00 sati
Queer Zagreb Sezona 2018

Rokov perivoj - EVENT // Otvorenje PLATFORME HR i obilježavanje 30 godina rada Tamare Curić

12.00 – 14.00 sati
Glazba i ples

Ilica 87 - RAZGOVOR // KAVA I KNJIGA: Kako sam napravila svoju prvu slikovnicu?

12.00 sati
Noa Geras (ALU)
Dječji program

Ilica 87 - RADIONICA // Radionica za izradu bookmarka

16.00 sati
Voditelji: Noa Geras i Petar Vranjković, studenti ALU
Dječji program

Ilica 87 - RADIONICA // Kako se tiskaju knjige?

17.00 sati
Voditelj: Tomislav Delorco
Dječji program

Ilica 69 - IZVEDBA // NDA CRO: TALK TALK ROULETTE: Festivalska groznica

17.00 – 18.00 sati
Plesni program

Britanski trg - GASTRO

17.00 – 21.00 sati
Sandra Rončević - O slanom i slatkom
Glazba: DJ Yakka
Prodaja i prezentacija OPG proizvoda
Gastro glazbeni program

Ilica 87 - NATJECANJE // Čitajmo naglas (mini natjecanje u čitanju naglas)

18.00 sati
Voditeljica: Snježana Berak, predsjednica Hrvatskog čitateljskog društva Dječji program

Ilica 53, Park Dalmatinska Ilica - FILM // Moj život kao Tikvica

18.00 – 19.10 sati
Claude Barras / Švicarska, Francuska / 2016. / 66’ / 7+
Dječji program

Ilica 87 - PREDAVANJE // Šezdesete u Zagrebu

19.00 sati
Ivo Goldstein

ILICA 10 - ZPC - PREDSTAVA - PREKARNOST

20.00 sati
Queer Zagreb Sezona 2018

Ilica 87 - RAZGOVOR // 30 godina Modernih vremena – Knjižare i knjižari 80-tih, nove tendencije

20.00 sati
Sudjeluju: Nenad Bartolčić, Nives Tomašević, Saša Drach

ILICA 53, Park Dalmatinska Ilica - FILM // Kvadrat

20.30 – 22.00 sati
Ruben Östlund / Švedska, Njemačka, Francuska, Danska / 2017. / 151’+
Filmski program za odrasle

ILICA 10- ZPC - PREDSTAVA - NATJECANJE U LJEPOTI

20.00 sati
Queer Zagreb Sezona 2018

Akademija Likovnih Umjetnosti EVENT // COCKTAIL WEEK ZAGREB

21.00 – 23.00 sati
Harry Gustavson Trio live
Jazz DJ glazba

Picture

Nedelja 20.5.

Ilica 116 (Krzno Goga) - INFO-PULT

Vikendom: od 9.00 do 20.00 sati
Radnim danom: od 9.00 do 22.00 sati

Ilica 116 a - RADIO 808

Vikendom: od 9.05 do 23.55 sati
Radnim danom: od 9.05 do 23.55 sati

Ilica 124 - IZLOŽBA - Akupunktura grada

Autori: Kristina Careva, Rene Lisac

Ilica 124 - IZLOŽBA - Promišljanje grada očima studeta/ice arhitekture

Autori: Sanja Gašparović i Ana Sopina

Ilica 87 - IZLOŽBA // Instalacija

Elia Friganović (pod mentorstvom Ane Mušćet) izlog, Barbara Blasin Gradska rubrika, izložba fotografija; Vanja Babić, instalacija Jason Mulhausen, instalacija

Od Ilice 1 do Ilice 152 - IZLOŽBA

Galerija Ilica
Autori: ALU, Aleksandar Battista Ilić i Ivana Nikolić Popović
Umjetnost u zajednici // Urban toys // Napušteni prostori rada // Prostor kao poruka

Ilica 87 - RAZMJENA KNJIGA // DONESI – ODNESI

Vikendom: od 10 do 20 sati
Radnim danom: od 15 do 20 sati

Ilica 124 - RADIONICA

Kreativna radionica 3D olovke
Voditelj: Roberto Vdović (FabLab)
Radnim danom i vikendom: od 14 do 16 sati

Ilica 124 - RADIONICA

Kreativne radionice digitalne proizvodnje
Voditelj: Roberto Vdović (FabLab)
Radnim danom i vikendom: od 17 do 19 sati

Ilica 54 - RADIONICA I IZVEDBA

Tijelo prostora – prostor tijela
Mentorica: Josipa Bubaš
Izvode: Isidora Todorić, Katrin Radovani, Nikolina Butorac, Ivana Ognjanović, Mia Kevo
Vikendom: od 11 do 17 sati
Otvoreni sat : 16 -17 h
Radnim danom: od 18 do 22 sati
Otvoreni sat: 21 -22 h

Rokov perivoj – JOGA // Dharma Way yoga centar

10.00 – 11.15 sati
Tjelovježba

Ilica 69 - Panel // STREETFORMA

12.00 – 14.00 sati

Ilica 87 - Izvedba // PEEP SHOW – PLESNI CENTAR TALA

14.00 sati
Plesni program

Ilica 87 - Radionica // Priče iz kofera

16.00 sati
Sudjeluje: Gordana Lukačić
(radionica i pričaonica za djecu)

Ilica 87 - Radionica // Igračke od papira

17.00 sati
Sudjeluju: Gordana Lukačić, Iva Čukelj (ALU)
Radionica izrade svemirskih vozila, šalica za čaj i čajnika od papirnatog materijala.
Dječji program

Ilica 85 ALU – Joga // Dharma Way yoga centar

17.00 – 18.15 sati
Tjelovježba

Britanski trg - GASTRO

17.00 – 21.00 sati
Jelena Markota- Cooking with the cat
Glazba: DJ Yakka
Prodaja i prezentacija OPG proizvoda
Gastro glazbeni program

Ilica 87 - Radionica // Knjige su zakon: Tom Gates

18.00 sati
Sudjeluju: Vanja Jajić, Emica Kalogjera (Školska knjiga)
Dječji program

Ilica 53, Park Dalmatinska Ilica - Film // Oči u oči

18.00 – 19.00 sati
Joachim Dollhopf, Evi Goldbrunner / Njemačka / 2016. / 100’ / 8+
Dječji program

Rokov perivoj - Glazba // Divna Šimatović& Ivan Šimatović, gitare

18.00 – 18.50 sati
J. S. Bach, N. Paganini, M. Ponce, J. Duarte, S. Myers, F. Sor
KlasičnI glazbeni program

Ilica 87 - Razgovor // TKO ČITA? – Program javnog čitanja autora i autorica rođenih nakon 1980. godine

19.00 sati
Sudjeluju: Sven Popović, Andrija Škare i Darko Šeparović

Ilica 54 - Izložba // Otvorenje izložbe Akupunktura grada

19.00 sati
Autori izložbe: Kristina Careva, Rene Lisac
Promišljanje grada očima studenata/ice arhitekture

Ilica 53, Park Dalmatinska Ilica - Film // Najsretniji dan u životu Ollija Makija

20.30 – 22.00 sati
Juho Kuosmanen / Finska, Njemačka, Švedska / 2016. / 92’
Filmski program za odrasle

Ilica 85 ALU - Glazba // Jazz glazba uz koktele

21.00 – 23.00 sati
Sonic Dyptich // Borko Rupena, Ivan Kapec

Picture

Ponedeljak 21.5.

Ilica 116 (Krzno Goga) - INFO-PULT

Vikendom: od 9.00 do 20.00 sati
Radnim danom: od 9.00 do 22.00 sati

Ilica 116 a - RADIO 808

Vikendom: od 9.05 do 23.55 sati
Radnim danom: od 9.05 do 23.55 sati

Ilica 124 - IZLOŽBA - Akupunktura grada

Autori: Kristina Careva, Rene Lisac

Ilica 124 - IZLOŽBA - Promišljanje grada očima studeta/ice arhitekture

Autori: Sanja Gašparović i Ana Sopina

Ilica 87 - IZLOŽBA // Instalacija

Elia Friganović (pod mentorstvom Ane Mušćet) izlog, Barbara Blasin Gradska rubrika, izložba fotografija; Vanja Babić, instalacija Jason Mulhausen, instalacija

Od Ilice 1 do Ilice 152 - IZLOŽBA

Galerija Ilica
Autori: ALU, Aleksandar Battista Ilić i Ivana Nikolić Popović
Umjetnost u zajednici // Urban toys // Napušteni prostori rada // Prostor kao poruka

Ilica 87 - RAZMJENA KNJIGA // DONESI – ODNESI

Vikendom: od 10 do 20 sati
Radnim danom: od 15 do 20 sati

Ilica 124 - RADIONICA

Kreativna radionica 3D olovke
Voditelj: Roberto Vdović (FabLab)
Radnim danom i vikendom: od 14 do 16 sati

Ilica 124 - RADIONICA

Kreativne radionice digitalne proizvodnje
Voditelj: Roberto Vdović (FabLab)
Radnim danom i vikendom: od 17 do 19 sati

Ilica 54 - RADIONICA I IZVEDBA

Tijelo prostora – prostor tijela
Mentorica: Josipa Bubaš
Izvode: Isidora Todorić, Katrin Radovani, Nikolina Butorac, Ivana Ognjanović, Mia Kevo
Vikendom: od 11 do 17 sati
Otvoreni sat : 16 -17 h
Radnim danom: od 18 do 22 sati
Otvoreni sat: 21 -22 h

Ilica 69 - IZLOŽBA

UPUH/PULS program: Futur II: izložbeno interaktivni postav Radnim danom i vikendom: od 12 do 19 sati

Rokov perivoj – Joga // Dharma Way yoga centar

9.00 – 10.15 sati
Tjelovježba

Ilica 69 - Izvedba // Dvorišni Jam! – sofa jammings

17.00 sati
UPUH/PULS

Ilica 85 ALU – Joga // Dharma Way yoga centar

17.00 – 18.15 sati
Tjelovježba

Britanski trg - Gastro

17.00 – 21.00 sati
Mile Butorac - Hungry Mile
Glazba: DJ Toxic
Prodaja i prezentacija OPG proizvoda
Gastro glazbeni program

Ilica 53, Park Dalmatinska Ilica - Film // Professor Baltazar

18.00 – 19.00 sati
Zagreb film / Hrvatska /1968. / 45’ / 8+
Dječji program

Rokov perivoj - Glazba // Papandopulo kvartet (Nikola Fabijanic, Gordan Tudor, Tomislav Zuzaki, Goran Jurkovic)

18.00 – 18.45 sati
Klasično glazbeni program

Ilica 87 - PiČi - Piši i čitaj na otvorenom satu radionice kreativnog pisanja!

18.00 sati
Uz motivacijske vježbe pisanja, čitat ćemo tekstove sudionika, razgovarati o pisanju i kreativnom procesu rada na tekstu.
Voditeljica: Sanja Vučković
Organiziraju: Knjižnica Vladimira Nazora i CeKaPe (Centar za kreativno pisanje)

Ilica 87 - Razgovor // Književna kritičarka preporučuje: Kako izabrati dobru knjigu za čitanje?

19.30 sati
Sudjeluje: Jagna Pogačnik, književna kritičarka, urednica i prevoditeljica

ILICA 10 - ZPC - PREDSTAVA - PERSONAS

20.00 sati
Liberdance

Ilica 53, Park Dalmatinska Ilica - Film // Projekt: Zajedno

20.30 – 22.00 sati
Sólveig Anspach, Jean-Luc Gaget / Francuska, Island / 2016. / 83
Filmski program za odrasle

Ilica 85 ALU - Glazba // Jazz glazba uz koktele

21.00 – 23.00 sati
Valerija Nikolovska Quartet Valerija Nikolovska- vokal
Viktor Lipić - klavijature, Zvonimir Šestak - kontrabas, Adriano Bernobić - bunjevi

Picture

Utorak 22.5.

Ilica 116 (Krzno Goga) - INFO-PULT

Vikendom: od 9.00 do 20.00 sati
Radnim danom: od 9.00 do 22.00 sati

Ilica 116 a - RADIO 808

Vikendom: od 9.05 do 23.55 sati
Radnim danom: od 9.05 do 23.55 sati

Ilica 124 - IZLOŽBA - Akupunktura grada

Autori: Kristina Careva, Rene Lisac

Ilica 124 - IZLOŽBA - Promišljanje grada očima studeta/ice arhitekture

Autori: Sanja Gašparović i Ana Sopina

Ilica 87 - IZLOŽBA // Instalacija

Elia Friganović (pod mentorstvom Ane Mušćet) izlog, Barbara Blasin Gradska rubrika, izložba fotografija; Vanja Babić, instalacija Jason Mulhausen, instalacija

Od Ilice 1 do Ilice 152 - IZLOŽBA

Galerija Ilica
Autori: ALU, Aleksandar Battista Ilić i Ivana Nikolić Popović
Umjetnost u zajednici // Urban toys // Napušteni prostori rada // Prostor kao poruka

Ilica 87 - RAZMJENA KNJIGA // DONESI – ODNESI

Vikendom: od 10 do 20 sati
Radnim danom: od 15 do 20 sati

Ilica 124 - RADIONICA

Kreativna radionica 3D olovke
Voditelj: Roberto Vdović (FabLab)
Radnim danom i vikendom: od 14 do 16 sati

Ilica 124 - RADIONICA

Kreativne radionice digitalne proizvodnje
Voditelj: Roberto Vdović (FabLab)
Radnim danom i vikendom: od 17 do 19 sati

Ilica 54 - RADIONICA I IZVEDBA

Tijelo prostora – prostor tijela
Mentorica: Josipa Bubaš
Izvode: Isidora Todorić, Katrin Radovani, Nikolina Butorac, Ivana Ognjanović, Mia Kevo
Vikendom: od 11 do 17 sati
Otvoreni sat : 16 -17 h
Radnim danom: od 18 do 22 sati
Otvoreni sat: 21 -22 h

Ilica 69 - IZLOŽBA

UPUH/PULS program: Futur II: izložbeno interaktivni postav Radnim danom i vikendom: od 12 do 19 sati

Rokov perivoj – Joga // Dharma Way yoga centar

9.00 – 10.15 sati
Tjelovježba

Ilica 87 - PANEL // Prijedlozi novih kulturnih politika za poboljšanje statusa knjige

16.00 sati
Sudjeluju: Zajednica nakladnika i knjižara i KB
Sudjeluju: Nenad Bartolčić, Slavko Kozina, Mišo Nejašmić

Ilica 69 - RADIONICA // Pulsiranje

17.00 sati
UPUH/PULS

Ilica 124 - Izložba // Otvorenje izložbe Akupunktura grada

17.00 – 19.00 sati
Autori izložbe: Kristina Careva, Rene Lisac
Promišljanje grada očima studenata/ice arhitekture

Ilica 85 ALU – Joga // OM yoga

17.00 – 18.15 sati
Tjelovježba

Britanski trg - Gastro

17.00 – 21.00 sati
Darko Kontin - Darkova web kuharica
Glazba: DJ Tom Bug
Prodaja i prezentacija OPG proizvoda
Gastro glazbeni program

Ilica 87 - Čitamo i pišemo s piscem. Čitam da bih pisao - pišem za bih čitao.

17.30 sati
Zašto je čitanje važno? (radionica i razgovor za srednjoškolce)
Radionice i razgovori srednjoškolaca s piscima o pisanju i čitanju i njihovoj važnosti.
Sudjeluju: Maja Zrnčić (koordinatorica Nacionalne strategije za poticanje čitanja), Miroslav Mićanović i Zoran Ferić (književnici)

Ilica 53, Park Dalmatinska Ilica - Film // Professor Baltazar

18.00 – 19.00 sati
Zagreb film / Hrvatska /1968. / 45’ / 8+
Dječji program

Rokov perivoj - Glazba // Street Art show

18.00 – 20.00 sati
ART PARK
Graffiti uz klasiku

Ilica 87 - RAZGOVOR S AUTOROM // Razgovor vodi: Neven Vulić (urednik/Oceanmore)

19.00 sati
Gostuje: Zoran Roško, dobitnik ovogodišnje nagrade J.P. Kamov za roman "Minus Sapiens" (Naklada OceanMore, 2017)

Ilica 8/KUPALIŠTE DIANA - IZVEDBA // Kreitmeyer/Pregrad: Tamo vani, ovdje unutra

19.30 sati

Ilica 124 - RAZGOVOR I PROJEKCIJA // I am not superstitious but I believe in signs + projekcija filma Je ne suis pas superstitieuse mais je crois aux signes

19.00 – 20.30 sati
Sudjeluje: Stephanie Jamet

Ilica 87 - RAZGOVOR // Prevoditeljski maraton – Čitanje najboljih prijevoda iz prošle godine

20.00 sati
Društvo hrvatskih književnih prevoditelja

ILICA 10 - ZPC - PREDSTAVA - PERSONAS

20.00 sati
Liberdance

Ilica 53, Park Dalmatinska Ilica - Film // Isabellino sunce

20.30 – 22.00 sati
Claire Denis / Francuska / 2017. / 94’
Filmski program za odrasle

Ilica85 ALU - Glazba // Jazz glazba uz koktele

21.00 – 23.00 sati
Jazz trio Domagoj Ljeljak (gitara), Zvonimir Šestak (kontrabas) i Borko Rupena (bubnjevi)

Picture

Srijeda 23.5.

Ilica 116 (Krzno Goga) - INFO-PULT

Vikendom: od 9.00 do 20.00 sati
Radnim danom: od 9.00 do 22.00 sati

Ilica 116 a - RADIO 808

Vikendom: od 9.05 do 23.55 sati
Radnim danom: od 9.05 do 23.55 sati

Ilica 124 - IZLOŽBA - Akupunktura grada

Autori: Kristina Careva, Rene Lisac

Ilica 124 - IZLOŽBA - Akupunktura grada

Autori:

Ilica 124 - IZLOŽBA - Akupunktura grada i Promišljanje grada očima studeta/ice arhitekture

Autori: Kristina Careva, Rene Lisac

Ilica 87 - IZLOŽBA // Instalacija

Elia Friganović (pod mentorstvom Ane Mušćet) izlog, Barbara Blasin Gradska rubrika, izložba fotografija; Vanja Babić, instalacija Jason Mulhausen, instalacija

Od Ilice 1 do Ilice 152 - IZLOŽBA

Galerija Ilica
Autori: ALU, Aleksandar Battista Ilić i Ivana Nikolić Popović
Umjetnost u zajednici // Urban toys // Napušteni prostori rada // Prostor kao poruka

Ilica 87 - RAZMJENA KNJIGA // DONESI – ODNESI

Vikendom: od 10 do 20 sati
Radnim danom: od 15 do 20 sati

Ilica 124 - RADIONICA

Kreativna radionica 3D olovke
Voditelj: Roberto Vdović (FabLab)
Radnim danom i vikendom: od 14 do 16 sati

Ilica 124 - RADIONICA

Kreativne radionice digitalne proizvodnje
Voditelj: Roberto Vdović (FabLab)
Radnim danom i vikendom: od 17 do 19 sati

Ilica 69 - IZLOŽBA

UPUH/PULS program: Futur II: izložbeno interaktivni postav Radnim danom i vikendom: od 12 do 19 sati

Ilica 124 - IZLOŽBA

Prof. Philippe Terrier – Hermann
The Possibility of a Dream, Too Many Men, an Island, trokanalna instalacija

Ilica 54 - IZLOŽBA

KNAP – kustoska platforma

Rokov perivoj – Joga // OM yoga

9.00 – 10.15 sati
Tjelovježba

Ilica 69 - RAZGOVOR // U kakvom sistemu na(ne)staje umjetnost danas?

17.00 sati
UPUH/PULS

Ilica 85 ALU – Joga // OM yoga

17.00 – 18.15 sati
Tjelovježba

Britanski trg - Gastro

17.00 – 21.00 sati
Vedran Bošković - Začinjeno s ljubavlju
Glazba: DJ Fabijan Mateša
Prodaja i prezentacija OPG proizvoda
Gastro glazbeni program

Ilica 53, Park Dalmatinska Ilica - Predstava // Vuk koji je ispao iz knjige

18.00 – 18.45 sati
Natalija Pećina, Kazalište Lutonjica
Dječji program

Ilica 87 - TRIBINA - NA DJECI JEZIK OSTAJE

18.00 sati
Sudjeluju: Lara Holbling Matković i Anda Bukvić, a moderirat će Petra Mrduljaš

Rokov perivoj - Glazba // Bruno Philipp & AbdulAziz-Hussein, klarineti

18.00 – 18.45 sati
Gioacchino Rossini, Louis Cahuzac, Béla Kovács, Ante Grgin, Francis Poulen
Klasični glazbeni program

Ilica 87 - RAZGOVOR // Urednica predstavlja: Elena Ferrante (razgovor o autorici i knjizi)

19.00 sati
Sudjeluju: Adriana Piteša, urednica (Profil) i Ana Badurina, prevoditeljica

Ilica 124 - RAZGOVOR I PROJEKCIJA // Projekcija filma The Possibility of a Dream, Too Many Men, an Island i razgovor s umjetnikom nakon projekcije

19.30 – 21.00 sati
Sudjeluje: Philippe Terrier-Hermann

Ilica 87 - IZVEDBA // Odvalimo se poezijom

20.00 sati
Sudjeluju: Sanja Baković, Branko Čegec, Ana Martina Bakić, Ives Buljan, Suzana Kos, Natalija Mihelin, Selma Sarajlić Kanazir

Ilica 53, Park Dalmatinska Ilica - Film // Novi klinac

20.30 – 22.00 sati
Rudi Rosenberg / Francuska / 2015. / 80’
Filmski program za odrasle

Ilica 8/KUPALIŠTE DIANA - IZVEDBA // Projekt TASK: P.Pautan/Alumni CDU

21.00 sati
ADU: Osvrtask

Ilica 85 ALU - Glazba // Jazz glazba uz koktele

21.00 – 23.00 sati
Kaplovic trio // Lela Kaplowitz, Joe Kaplowitz, Bruna Matić

Picture

Četvrtak 24.5.

Ilica 116 (Krzno Goga) - INFO-PULT

Vikendom: od 9.00 do 20.00 sati
Radnim danom: od 9.00 do 22.00 sati

Ilica 116 a - RADIO 808

Vikendom: od 9.05 do 23.55 sati
Radnim danom: od 9.05 do 23.55 sati

Ilica 124 - IZLOŽBA - Akupunktura grada

Autori: Kristina Careva, Rene Lisac

Ilica 124 - IZLOŽBA -Promišljanje grada očima studeta/ice arhitekture

Autori: Sanja Gašparović i Ana Sopina

Ilica 87 - IZLOŽBA // Instalacija

Elia Friganović (pod mentorstvom Ane Mušćet) izlog, Barbara Blasin Gradska rubrika, izložba fotografija; Vanja Babić, instalacija Jason Mulhausen, instalacija

Od Ilice 1 do Ilice 152 - IZLOŽBA

Galerija Ilica
Autori: ALU, Aleksandar Battista Ilić i Ivana Nikolić Popović
Umjetnost u zajednici // Urban toys // Napušteni prostori rada // Prostor kao poruka

Ilica 87 - RAZMJENA KNJIGA // DONESI – ODNESI

Vikendom: od 10 do 20 sati
Radnim danom: od 15 do 20 sati

Ilica 124 - RADIONICA

Kreativna radionica 3D olovke
Voditelj: Roberto Vdović (FabLab)
Radnim danom i vikendom: od 14 do 16 sati

Ilica 124 - RADIONICA

Kreativne radionice digitalne proizvodnje
Voditelj: Roberto Vdović (FabLab)
Radnim danom i vikendom: od 17 do 19 sati

Ilica 69 - IZLOŽBA

UPUH/PULS program: Futur II: izložbeno interaktivni postav Radnim danom i vikendom: od 12 do 19 sati

Ilica 124 - IZLOŽBA

Prof. Philippe Terrier – Hermann
The Possibility of a Dream, Too Many Men, an Island, trokanalna instalacija

Ilica 54 - IZLOŽBA

KNAP – kustoska platforma

Ilica 87 - SKUPLJANJE KNJIGA ZA ŽENE I DJECU ŽRTVE NASILJA – HUMANITARNA AKCIJA

Zajednički provode: Rotaract Club Zagreb 1242 i Knjižni blok

Rokov perivoj – Joga // Indijski kulturni centar

9.00 – 10.15 sati
Tjelovježba

Ilica 69 - RADIONICA // Autonomija plesu 007-017

17.00 sati
UPUH/PULS

Ilica 87 - RAZGOVOR // Book club/Književni klub: Kava, keksići i razgovor o knjizi i TV seriji Sluškinjina priča (Margaret Atwood)

17.00 sati
Voditeljica: Vanja Kulaš, književna kritičarka

Rokov perivoj – Joga // Indijski kulturni centar

17.00 – 18.15 sati
Tjelovježba

Britanski trg - Gastro (OTKAZANO)

17.00 – 21.00 sati
Mateja Krvarić - Uvijek gladna
Glazba: DJ Xed
Prodaja i prezentacija OPG proizvoda
Gastro glazbeni program

ILICA – Šetnja // Ilički vremeplov

18.00 – 19.30 sati
Iva Silla
Šetnja Ilicom - Tomićeva ulica

Ilica 87 - Pričam ti priču (radionica za djecu) – omiljene Planetopijine slikovnice

18.00 sati
Zen panda, Vuk koji je ispao iz knjige, Plavetni kit, Medo koji voli grliti, Čarobne svjetiljke – samo su neke od dobro poznatih i rado čitanih Planetopijinih slikovnica koje će Vlasta i Nataša čitati djeci.

Ilica 53, Park Dalmatinska Ilica - Film // Professor Baltazar

18.00 – 18.45 sati
Zagreb film / Hrvatska /1968. / 45’ / 8+
Dječji program

Rokov perivoj - Glazba // Trio Evocacion (LovroPeretić, IvanŠimatović, Luka Lovreković –gitare)

18.00 – 18.45 sati
Johann Sebastian Bach, Marco Aurelio Zani deFerranti, Maurice Ravel, Manuel de Falla, Astor Piazzolla
Klasični glazbeni program

Ilica 87 - RADIONICA // Planetopija

17.00 sati
Dječji program

Ilica 87 - RAZGOVOR // Samoizdavaštvo i brendiranje svog autorskog rada

19.00 sati
Voditeljica: Lea Brezar, poduzetnica i spisateljica

Ilica 53, Park Dalmatinska Ilica - Film // Kućna njega

20.30 – 22.00 sati
+Slávek Horák / Češka Republika, Slovačka / 2015. / 92’
Filmski program za odrasle

Ilica 85 ALU - Glazba // Jazz glazba uz koktele

20.10 – 23.00 sati
Back is black je zagrebački band predvođen pjevačicom Ninom Kovačević s kojom sviraju Robert Vrbančić na basu, Davor Doležal na gitari, Milo Stavros na bubnju i Nikola Šantek na klaviru.
Glazba koju izvode je fuzija jazz glazbe sa hip hop primjesama te rade na autorskom materijalu.

Ilica 8/KUPALIŠTE DIANA - IZVEDBA // Projekt TASK: studenti Umjetničke akademije iz Osijeka

21.00 sati
Radni naslov: Puna vreća Taskova

Picture

Petak 25.5.

Ilica 116 (Krzno Goga) - INFO-PULT

Vikendom: od 9.00 do 20.00 sati
Radnim danom: od 9.00 do 22.00 sati

Ilica 116 a - RADIO 808

Vikendom: od 9.05 do 23.55 sati
Radnim danom: od 9.05 do 23.55 sati

Ilica 124 - IZLOŽBA - Akupunktura grada

Autori: Kristina Careva, Rene Lisac

Ilica 124 - IZLOŽBA - Promišljanje grada očima studeta/ice arhitekture

Autori: Sanja Gašparović i Ana Sopina

Ilica 87 - IZLOŽBA // Instalacija

Elia Friganović (pod mentorstvom Ane Mušćet) izlog, Barbara Blasin Gradska rubrika, izložba fotografija; Vanja Babić, instalacija Jason Mulhausen, instalacija

Od Ilice 1 do Ilice 152 - IZLOŽBA

Galerija Ilica
Autori: ALU, Aleksandar Battista Ilić i Ivana Nikolić Popović
Umjetnost u zajednici // Urban toys // Napušteni prostori rada // Prostor kao poruka

Ilica 87 - RAZMJENA KNJIGA // DONESI – ODNESI

Vikendom: od 10 do 20 sati
Radnim danom: od 15 do 20 sati

Ilica 124 - RADIONICA

Kreativna radionica 3D olovke
Voditelj: Roberto Vdović (FabLab)
Radnim danom i vikendom: od 14 do 16 sati

Ilica 124 - RADIONICA

Kreativne radionice digitalne proizvodnje
Voditelj: Roberto Vdović (FabLab)
Radnim danom i vikendom: od 17 do 19 sati

Ilica 69 - IZLOŽBA

UPUH/PULS program: Futur II: izložbeno interaktivni postav Radnim danom i vikendom: od 12 do 19 sati

Ilica 124 - IZLOŽBA

Prof. Philippe Terrier – Hermann
The Possibility of a Dream, Too Many Men, an Island, trokanalna instalacija

Ilica 54 - IZLOŽBA

KNAP – kustoska platforma

Ilica 87 - SKUPLJANJE KNJIGA ZA ŽENE I DJECU ŽRTVE NASILJA – HUMANITARNA AKCIJA

Zajednički provode: Rotaract Club Zagreb 1242 i Knjižni blok

Rokov privoj - Joga // Jnana joga studio

9.00 – 10.15 sati
Tjelovježba

Ilica 69 - RAZGOVOR // Vođena tura kroz postav Futura II

17.00 sati
UPUH/PULS

Rokov privoj - Joga // Jnana joga studio

17.00 – 18.15 sati
Tjelovježba

Britanski trg - Gastro

17.00 – 21.00 sati
Tanja Pastuović Klaić - Cookam i guštam
Glazba: DJ Ana Antonova
Vinoljupci predstavljaju vrhunska hrvatska vina
Prodaja i prezentacija OPG proizvoda
Gastro glazbeni program

Ilica 53, Park Dalmatinska Ilica - Film // Professor Baltazar

18.00 – 18.45 sati
Zagreb film / Hrvatska /1968. / 45’ / 8+
Dječji program

Rokov perivoj - Glazba // Abdul-Aziz Hussein, clarinet & Valentina Čanžar, klarinet

18.00 – 18.45 sati
M. Weinberg, R. Schumann, C. Debussy, M. & F. Jeanjean
Klasični glazbeni program

ART PARK - Event i Film// Pedalafest

18.00 – 22.00 sati
LES TRIPLETTES DE BELLEVILLE
Glazba i film

Ilica 87 - RAZGOVOR // Pročitaj....ono što želiš!

19.00 sati
Voditeljica: Petra Miočić, blogerica (Pročitaj.to) i književna kritičarka

Ilica 87 - RAZGOVOR // Zaboravljeni zagrebački knjižari i knjižare – Hartman, Kugli i Ćelap

20.00 sati
Sudjeluju: Čedomir Višnjić, Dubravka Petek, Sanja P. Goldstein

ILICA 10 - ZPC - PREDSTAVA - NEDOSTUPNO

20.00 sati

Ilica 53, Park Dalmatinska Ilica - Film // Feniks

20.30 – 22.00 sati
Christian Petzold / Njemačka / 2014. / 98’
Filmski program za odrasle

PARK Akademije Likovnih Umjetnosti, Jazz orkestar HRT-a

20.00
1. Big Dipper (Thad Jones)
2. Queen Bee (Sammy Nestico)
3. Basie Straight Ahead (Sammy Nestico)
4. All Of Me
5. A String Of Pearls (arr. Bob Lowden)
6. Shiny Stockings (Frank Foster/S. Nestico)


1. Sing Sing Sing (L. Prima/J. Mundy)
2. Moten Swing (arr. Sammy Nestico)
3. One O’Clock Jump (C. Basie)
4. Polkadots And Moonbeams (arr. Barduhn)
5. Switch In Time (Sammy Nestico)
6. One More Time (Robert Bachner)

Ilica 69 - DODJELA NAGRADA // Scena Nagrađuje! – godišnja nagrada strukovnih udruga suvremenog plesa RH

21.00 sati
UPUH/PULS